Vitajte a poďte s nami objavovať výnimočné vína a ich príbehy.
Košík 0 položiek - 0,00€ 0

FESTIVAL VO FARBE ROSÉ

Čo si predstavíte, keď sa povie: “Ide sa na festival!”? Ak ste hudobný nadšenec, určite už máte za sebou niekoľko hudobných festivalov. Ak milujete filmy, neujdú vám novinky zo sveta filmových festivalov. Svoj festival majú témy od výmyslu sveta – od serióznych, ako je opera, technológie, zdravie, až po tie menej vážne – festival bizarností, olomouckých syrečkov, ohadzovania sa blatom… Ľudia skrátka radi oslavujú všetko, čo ich baví, prináša im radosť, spoločnosť podobných nadšencov a podnety venovať sa svojej záľube ďalej.

Niet preto divu, že aj víno má svoj festival. A nie jeden. Každý rok sa po celom svete konajú veľké medzinárodné festivaly spojené s prestížnymi súťažami. Kvalitné národné vina sa prezentujú na festivaloch národných úrovní a častokrát aj lokálni výrobcovia získavajú svojich priaznivcov práve na malých miestnych festivaloch kvalitných nápojov a jedál.

Hviezdne rosé

V poslednej dobe sa čoraz väčšej popularite tešia vínne festivaly venované len jednej kategórii vína – napríklad ružovému vínu. A niet divu – napríklad len v USA je rosé najrýchlejšie rastúcou kategóriou, pretože jeho spotreba vzrástla v uplynulých rokoch o veľkolepých 50%! 

Rastúcu popularitu rosé dokazuje aj to, že aj hviezdy filmového či hudobného priemyslu produkujú v spolupráci so slávnymi vinárskymi domami “vlastné” rosé. Medzi hviezdy, ktoré na vínnych festivaloch či veľkých party zasvätene debatujú, čie rosé je kvalitnejšie, patria aj herecké superstar Angelina Jolie a Brad Pitt, rocková hviezda Jon Bon Jovi, či spevák a skladateľ John Legend.

Pink rosé festival

Aj rok 2021 prichystal pre milovníkov rosé významnú udalosť! Vo francúzskom meste Cannes sa koná nielen tradičná filmová šou ale aj netradičný Pink Rose Festival, kde svoje tiché aj šumivé ružové vína prezentujú producenti z celého sveta. 

Festival v obývačke? S nami určite!

Ak by sa vám aj nepodarilo zabehnúť do Francúzska, o chuť vynikajúceho ružového vína rozhodne nemusíte prísť! Pozývame vás vyskúšať napríklad Orbelus Paril, na ktorom si už pochutnali dokonca aj jemné prezidentské jazýčky. Počas návštevy francúzskeho prezidenta v Bulharsku sa obidve prvé dámy – francúzska aj bulharská – uprostred najhorúcejšieho mesiaca v roku osviežili pri tomto víne. A nečudo! Toto rosé sa vyznačuje atraktívnou lososovou farbou a v aróme ucítite odtiene bielej čerešne a grapefruitov. Poteší vás aj dlhá dochuť s pretrvávajúcou chuťou ovocia, citrusov a minerálov.

Vyskúšajte aj kráľovsky elegantné Aplauz Rosé, ktorého svetloružová farba vyniká v unikátnej štíhlej fľaši s nezvyčajnou sklenenou zátkou. Prvý vnem, ktorým vás vínko prekvapí, je vôňa cukrovej vaty a cukrom posypanej hrušky. A potom čerstvá chuť zrelých jahôd so smotanou a dlhá a nezabudnuteľná dochuť vás určite presvedčí, že ružové víno je to pravé aj pre vás. 

A máme aj originálnu ružovú novinku Rose Qushe! Toto nezabudnuteľné víno sa robí z výlučne ručne zberaných a ručne triedených najkrajších strapcov odrody Cabernet Sauvignon s prídavkom svetoznámej ruže DamascenaJe to bulharský originál, ktorý nikde inde vo svete nenájdete a ktorý očaril aj obyvateľov Japonských ostrovov!

V ponuke máme aj iné chutné ružové vína – objednajte si a urobte si ružový vínny festival podľa svojej chuti! 

PRI NÁKUPE ROSÉ VÍN POUŽITE ZĽAVOVÝ KUPÓN 10% (netýka sa tovaru, ktorý je už v akcii): ROSE10

Zľavový kupón je platný do 31. augusta 2021