Čo si predstavíte, keď sa povie festival? Ak ste hudobný nadšenec, určite už máte za sebou niekoľko hudobných festivalov. Ak milujete filmy, neujdú vám novinky zo sveta filmových festivalov. Svoj festival majú témy od výmyslu sveta. Od serióznych, ako sú technológie, opera, zdravie, až po tie menej vážne – festival bizarností, olomouckých syrečkov, ohadzovania sa blatom…

Ľudia skrátka radi oslavujú všetko, čo ich baví, prináša im radosť, spoločnosť podobných nadšencov a podnety venovať sa svojej záľube ďalej.

Aj víno má svoj festival
Aj víno má svoj festival

Niet preto divu, že aj víno má svoj festival. A nie jeden. Každý rok sa po celom svete konajú veľké medzinárodné festivaly spojené s prestížnymi súťažami. Kvalitné národné vína sa prezentujú na festivaloch národných úrovní a častokrát aj lokálni výrobcovia získavajú svojich priaznivcov práve na malých miestnych festivaloch kvalitných nápojov a jedál.

Hviezdne rosé

V poslednej dobe sa čoraz väčšej popularite tešia vínne festivaly venované len jednej kategórii vína – napríklad ružovému vínu. A niet divu – napríklad len v USA je rosé najrýchlejšie rastúcou kategóriou, pretože jeho spotreba vzrástla v uplynulých rokoch o veľkolepých 50%!

Rastúcu popularitu rosé dokazuje aj to, že aj hviezdy filmového či hudobného priemyslu produkujú v spolupráci so slávnymi vinárskymi domami “vlastné” rosé. Medzi hviezdy, ktoré na vínnych festivaloch či veľkých party zasvätene debatujú, čie rosé je kvalitnejšie, patria aj herecké superstar Angelina Jolie a Brad Pitt, rocková hviezda Jon Bon Jovi, či spevák a skladateľ John Legend. 

Pink Rosé Festival

Aj rok 2020 chystá pre milovníkov festivalov a rosé významnú udalosť! Vo francúzskom meste Cannes sa pripravuje nielen tradičná filmová šou ale aj netradičný Pink Rose Festival, kde budú prezentovať svoje tiché aj šumivé ružové vína producenti z celého sveta.

Festival u vás doma? S nami určite!

Orbelus Orelek
Rosé Orbelus Orelek

Ak by sa vám aj nepodarilo zabehnúť do Francúzska, o chuť vynikajúceho ružového rozhodne nemusíte prísť! Pozývame vás vyskúšať napríklad Orbelus Paril, na ktorom si už pochutnali napríklad aj jemné prezidentské jazýčky. Počas návštevy francúzskeho prezidenta v Bulharsku sa obidve prvé dámy – francúzska aj bulharská – uprostred najhorúcejšieho mesiaca v roku osviežili pri tomto víne. A nečudo! Toto rosé hneď zaujme atraktívnou lososovou farbou. V aróme ucítite odtiene bielej čerešne a grapefruitov. Poteší vás aj dlhá dochuť s pretrvávajúcou chuťou ovocia, citrusov a minerálov.

Aplauz Rosé
Aplauz Rosé

 

 

Vyskúšajte aj kráľovsky elegantné Aplauz Rosé, ktorého svetloružová farba vyniká v unikátnej štíhlej fľaši s nezvyčajnou sklenenou zátkou. Ako prvé vás vínko prekvapí vôňou cukrovej vaty a cukrom posypanej hrušky. A potom vás čerstvá chuť zrelých jahôd so smotanou a dlhá nezabudnuteľná dochuť určite presvedčí, že rosé je to pravé aj pre vás.

V ponuke máme aj iné chutné ružové vína. Objednajte si a urobte si ružový vínny festival podľa svojej chuti a v pohodlí domova! 

Priestor pre Váš komentár