Vitajte a poďte s nami objavovať výnimočné vína a ich príbehy.
Košík 38 položiek - 436,90€ 38

VINÁRSTVO KATARZYNA ESTATE

Vinárstvo Katarzyna Estate sa nachádza v najjužnejšej časti Bulharska na úpätí pohoria Rodopy len 2 km od hraníc s Gréckom a 18 kilometrov od Turecka.

Región je mimoriadne priaznivý pre pestovanie viniča a nachádza sa v rovnakej zemepisnej šírke ako niektoré z najznámejších vinárskych oblastí v Európe. Okolie vinárstva je zvlnené, veľmi malebné a stále si uchováva svoju očarujúcu divokosť.

Nespornou výhodou vinárstva je to, že sa nachádza v oblasti s najdlhším slnečným svitom v Bulharsku s viac ako 3 000 hodinami za rok a 110 jasnými dňami bez oblačnosti. Charakteristické pre túto oblasť je teplé leto, mierna zima a žiadne jarné mrazy.

Táto oblasť je známa aj svojou dávnou históriou a tradíciami. Archeologické artefakty staršie ako 5 000 rokov dokazujú, že Tráci a Rimania, ktorí žili na tomto území, sa už vtedy zaoberali pestovaním viniča a vinárstvom.

Samotná budova vinárstva je skutočným skvostom architektúry. Zaujímavý architektonický plán rozdeľuje budovu na tri vzájomne prepojené úrovne, čo umožňuje šetrnú prepravu hrozna a vína z úrovne na úroveň využitím gravitácie.

Terroir je veľkou výhodou vinárstva Katarzyna Estate. Odlišná  charakteristika pôdy a podnebia a ich kombinácia vytvárajú špecifickú chuť hrozna a ovplyvňujú jeho dozrievanie v určitých častiach vinohradu alebo dokonca aj na jednotlivých pozemkoch. Dôležitá je aj orientácia a sklon viniča.  Špecifiká terroiru dominujú nad vlastnosťami jednotlivých odrôd a práve tým sa chuťou a kvalitou odlišujú aj inak dobre známe odrody ako Cabernet Sauvignon, Merlot alebo Chardonnay. Toto všetko umožňuje vyrábať vína rôznych štýlov.