Vitajte a poďte s nami objavovať výnimočné vína a ich príbehy.
Košík 0 položiek - 0,00€ 0

Kvalitné červené víno z Bulharska – zlepší náladu aj zdravie

Zodpovedne dodržiavate pravidlá počas tohto náročného obdobia a zostávate doma? Pracujete, učíte sa s deťmi, zásobujete seniorov, či pomáhate chorým priateľom? Nezabudnite na seba! Kvalitné červené víno bohaté na antioxidanty, medzi ktoré patria aj flavonoidy, vám zlepšia nielen náladu ale hlavne zdravie! Princíp je jednoduchý: červené hrozno, a hlavne jeho šupka a zrnká, sú mimoriadne bohaté na biologicky aktívne flavonoidy. Červené víno sa vyrába z hroznovej šťavy, v ktorej sú počas procesu zrenia fermentáciou prítomné hroznové šupky a jadierka. Prítomnosť týchto zložiek v hroznovej šťave teda zabezpečuje vysoký obsah flavonoidov v červenom víne.

Zdravie v pohári kvalitného červeného vína

Odborníkov priviedlo k štúdiu vplyvu flavonoidov na zdravie pozorovanie tzv. „francúzskeho paradoxu“. Zistilo sa, že aj napriek nezdravému životnému štýlu Francúzov, ktorí konzumujú vysokokalorické jedlá a majú vyššie hodnoty cholesterolu v krvi, je u nich nižší výskyt srdcovocievnych chorôb. Tento fakt sa pripisuje tomu, že Francúzi pravidelne s mierou konzumujú kvalitné červené víno. Červené víno, ktoré je bohaté na prírodné polyfenolické látky sa už v biblických časoch používalo ako liek. V súčasnosti je známe, že kvalitné červené víno obsahuje 500 rôznych zložiek, z toho až 200 fenolových zlúčenín

  • Víno Aplauz z vinárstva Villa Melnik

Víno ako liek

Pomôžte teda svojmu srdcu, aby bolo zdravé a svojej mysli, aby bola veselá a vyberte si z našej ponuky  kvalitné červené víno. Najlepšie bulharské víno je ten pravý liek – užívajte ho so silou rozumu! Naši dodávatelia nás uistili, že napriek náročnému obdobiu zostávajú pozitívni, zodpovední a trpezliví a predovšetkým ďalej pracujú podľa prísnych hygienických pravidiel, prijímajú ďalšie opatrenia na dezinfekciu prevádzky a všetkých obalov a využívajú služby dôveryhodných logistických partnerov, ktorí tiež prijali preventívne opatrenia proti šíreniu vírusu.