Vitajte a poďte s nami objavovať výnimočné vína a ich príbehy.
Košík 0 položiek - 0,00€ 0

Najlepšie organické víno – Orbelus

Keď sme sa po dlhej ceste dostali do vinárstva Orbelus v krásnej dedinke Kromidovo pri pieskovcovom mestečku Melnik, boli sme príjemne unavení a ochotní relaxovať pri poháriku vína. Alebo hoc aj pri piatich…

Sofistikované a neobvyklé organické víno Orbelus

Privítal nás majiteľ vinárstva Orbelus  – Blagoj – a potom, aby sa mohol ďalej venovať svojej práci, presunul nás do odborných rúk jednej zo svojich kolegýň, ktorá nám ukázala vinárstvo. Bol to veľmi horúci deň a preto prehliadku rozumne skrátila. Navyše vedela, že predovšetkým nám ide o hlavnú atrakciu – o organické víno Orbelus. A tu bol čas zoznámiť sa s Blagojovou manželkou Galjou. Jej jemný úsmev a láskavé príbehy z obdobia budovania Orbelusu urobili ochutnávku vína ešte príjemnejšou. 

Orbelus je certifikovaným ekologickým vinárstvom a prvým, ktoré získalo tento status v Bulharsku. Ale to nie je ten najdôležitejší rys, ktorý ho tak odlišuje od iných. Láska k vínu a tichá pýcha vyjadrená v tvrdej práci viedli k vybudovaniu vinárstva. Vína vytvorené ich prácou sú sofistikované a neobvyklé.

Priestor pre Váš komentár