Sme nesmierne hrdí, že vám môžeme priniesť túto správu: Vinárstvo Villa Melnik, ktorého vínko u nás ochutnávate, bolo uvedená na zozname päťdesiatich najlepších viníc celého sveta! Villa Melnik, ktorá je na 39. mieste v rebríčku World’s Best Vineyards 2020, zastupuje Bulharsko ako jediné vinárstvo v tomto prestížnom rebríčku. Ocenenie bolo slávnostne odovzdané online 13.07.2020, vo vysielaní priamo zo svetoznámeho údolia vína Sonoma Valley v Kalifornii.

Bulharsko v konkurencii zabodovalo!

Za najlepšie vinice a vinárstva sveta v súťaži World’s Best Vineyards 2020 hlasovalo 500 odborníkov na víno a vínnu turistiku z piatich kontinentov. Vinárstva hodnotili na základe holistických skúseností. K týmto skúsenostiam patria prehliadky a ochutnávky, víno, jedlo, personál, pohostinnosť, atmosféra, história miesta, reputácia výrobcu a aj ľudí, ktorí stoja za ním. Zoznam najlepších viníc na svete samozrejme zahŕňa svetoznámych producentov z etablovaných vinárskych regiónov, ako sú Napa Valley, Bordeaux alebo Stellenbosch. Ale dôraz kladie aj na malé rodinné vinárstva z menej známych vinárskych oblastí. A teraz vôbec poprvýkrát – z Bulharska!

Víno a folklór patria v Bulharsku neodmyslitelne k sebe.
Víno a folklór patria v Bulharsku neodmyslitelne k sebe.

Satisfakcia pre tvrdo pracujúcich vinárov

Naši priatelia z vinárstva Villa Melnik sú z ocenenia nadšení! Povedali nám: “Ocenenie World’s Best Vineyards 2020 si veľmi ceníme. Odráža totiž víziu nášho vinárstva rozvinúť bulharský vínny región Melnik ako destináciu svetovej vinárskej turistiky. Je to svedectvo o našom úsilí ukázať miestne vinárske tradície a zvyky, ako aj naše odhodlanie zachovať a oživiť pôvodné odrody hrozna Melniška Loza. Toto však nie je naše prvé uznanie v oblasti vínnej turistiky. Získali sme aj certifikát výnimočnosti Tripadvisor. A v roku 2018 bolo naše vinárstvo uvedené v knihe novinára píšuceho o víne Chrisa Losha „Kde piť víno: sprievodca po svetových vinárstvách, ktoré musíte navštíviť“.”

Vinohrady patriace medzi svetovú elitu a ich majiteľka!
Vinohrady patriace medzi svetovú elitu a ich majiteľka!

Chcete byť tiež svetoví?

Ochutnajte teda vína s ocenením World’s Best Vineyards 2020 a vyberte si z našej ponuky – to najlepšie, čo môžete nielen tohto roku ochutnať. Čo si vyberiete? Iskrivé biele a ružové ako stvorené na letnú párty pod hviezdami? Alebo bohaté červené víno plné slnka a tepla pre pokojné letné večery s priateľmi a rodinou? Každé je najlepšie, každé je svetové!

Ružové, biele, červené vínko? Všetky sú svetové!
Ružové, biele, červené vínko? Všetky sú svetové!

Naši dodávatelia nás uistili, že napriek náročnému obdobiu zostávajú pozitívni, zodpovední a trpezliví. Ďalej pracujú podľa prísnych hygienických pravidiel. Prijímajú aj ďalšie opatrenia na dezinfekciu prevádzky a všetkých obalov. Využívajú služby dôveryhodných logistických partnerov, ktorí tiež prijali preventívne opatrenia proti šíreniu vírusu.

Priestor pre Váš komentár