Sme nesmierne hrdí, že vám môžeme priniesť túto správu: Vinárstvo Villa Melnik, ktorého vínko u nás ochutnávate, bola uvedená na zozname päťdesiatich najlepších viníc celého sveta! Villa Melnik, ktorá je na 39. mieste v rebríčku World’s Best Vineyards 2020, zastupuje Bulharsko ako jediné vinárstvo v tomto prestížnom rebríčku. Ocenenie bolo slávnostne odovzdané online 13.07.2020, vo vysielaní priamo zo svetoznámeho údolia vína Sonoma Valley v Kalifornii.

Bulharsko v konkurencii zabodovalo!

Za najlepšie vinice a vinárstva sveta vo World’s Best Vineyards 2020 hlasovalo 500 odborníkov na víno a vínnu turistiku z piatich kontinentov. Vinárstva hodnotili na základe holistických skúseností. Tieto zahŕňajú prehliadky a ochutnávky, víno, jedlo, personál, pohostinnosť, atmosféru, históriu miesta, reputáciu výrobcu a aj ľudí, ktorí stoja za ním. Zoznam najlepších viníc na svete samozrejme zahŕňa svetoznámych producentov z etablovaných vinárskych regiónov, ako sú Napa Valley, Bordeaux alebo Stellenbosch. Ale dôraz kladie aj na malé rodinné vinárstva z menej známych vinárskych oblastí, a teraz vôbec prvýkrát – z Bulharska.

Satisfakcia pre tvrdo pracujúcich vinárov

Naši priatelia z vinárstva Villa Melnik sú z ocenenia nadšení a povedali nám: Ocenenie World’s Best Vineyards 2020 si veľmi ceníme, pretože odráža víziu nášho vinárstva rozvinúť bulharský vínny región Melnik ako destináciu svetovej vinárskej turistiky. Je to svedectvo o našom úsilí ukázať miestne vinárske tradície a zvyky, ako aj naše odhodlanie zachovať a oživiť pôvodné odrody hrozna Melniška Loza. Toto však nie je naše prvé uznanie v oblasti vínnej turistiky. Získali sme aj certifikát výnimočnosti Tripadvisor. A v roku 2018 sme boli uvedení v knihe novinára píšuceho o víne Chrisa Losha „Kde piť víno: sprievodca po svetových vinárstvách, ktoré musíte navštíviť“.

Chcete byť svetoví?

Ochutnajte teda vína s ocenením World’s Best Vineyards 2020 a vyberte si z našej ponuky – to najlepšie, čo môžete nielen tohto roku ochutnať. Čo si vyberiete? Iskrivé biele a ružové ako stvorené na letnú párty pod hviezdami? Alebo bohaté červené plné slnka a tepla pre pokojné letné večery s priateľmi a rodinou? Každé je najlepšie, každé je svetové!

Naši dodávatelia nás uistili, že napriek náročnému obdobiu zostávajú pozitívni, zodpovední a trpezliví. Ďalej pracujú podľa prísnych hygienických pravidiel, prijímajú ďalšie opatrenia na dezinfekciu prevádzky a všetkých obalov. Využívajú služby dôveryhodných logistických partnerov, ktorí tiež prijali preventívne opatrenia proti šíreniu vírusu.

Priestor pre Váš komentár