Vitajte a poďte s nami objavovať výnimočné vína a ich príbehy.
Košík 0 položiek - 0,00€ 0

Poznáte Keracudu? Toto biele víno je Novinka roka 2020!

Keracuda moderné biele bulharské víno zo starodávnej odrody hrozna

Rok 2020 priniesol nové začiatky pre Keracudu – toto biele víno a jeho svieži štýl reprezentuje zaujímavý experiment oživenia tradície moderným spôsobom. Keracuda je kedysi podceňovaná, zanedbaná a takmer zaniknutá endemická odroda. Dnes je opäť oživená, bojovná a vytrvalá a preto aj vysoko hodnotená znalcami.

Nečakaný a veľkolepý návrat endemickej odrody, ktorá bola nielen zabudnutá, ale takmer úplne stratená!

Čo je teda Keracuda?

Biele víno Villa Melnik Keracuda 2019 sa vyrába z pôvodnej endemickej odrody hrozna, ktorá sa dá dopestovať výhradne v juhozápadnom cípe Bulharska – v známej vinárskej oblasti Údolie rieky Struma. Vinič Keracuda je vzácny a vysadený na extrémne malej ploche v okolí romantického vinárskeho mestečka Melnik, o to viac je však pre ssvojich pestovateľov a znalcov vzácnejší. Vinič rastie v susedstve sadov s olivami, granátovými jablkami a ďatlami. Biele víno z Keracudy má preto špecifickú arómu a príjemnú sviežu chuť, ktorá predstavuje všetky skvelé vlastnosti terroiru.

Nech sa vám Keracuda dobre pije!

Toto biele víno, ktoré pre vás pripravili naši priatelia z vinárstva Villa Melnik, má svetlú citrónovú farbu a elegantnú a intenzívnu vôňu jarných kvetov, zelenej trávy a práve dozretých citrusových plodov – citróna a grapefruitu. Druhé privoňanie odhalí marhuľu a broskyňu a záver pridá štipku exotiky – ananás a mango. Vínko vás poteší svojou plnosťou a vyváženosťou spolu s dlhou a výraznou dochuťou.

S čím si Keracudu najlepšie vychutnáte?

Skvelá je s mäkkými a modrými syrmi, ale aj s čedarom a kozím syrom. Toto biele víno vám určite zachutí aj s cestovinami, špargľou a inými vegetariánskymi jedlami, so šalátom s kuracím mäsom, rybami, morskými plodmi, ázijskými jedlami. Výborne chutí aj so sushi.

A nezabudnite! Najlepšie je dobre vychladené na 7 – 8 °C.

V ponuke máme aj iné chutné biele vína. Objednajte si hoc aj viaceré a spravte si domácu degustáciu tam, kde sa cítite najlepšie!

Bulharské víno je ten pravý liek

Bulharské víno je ten pravý liek – užívajte ho so silou rozumu! Naši dodávatelia nás uistili, že napriek dlhotrvajúcemu náročnému obdobiu zostávajú pozitívni, zodpovední a trpezliví – ich náročná práca s vinohradmi a vínom ich tomu naučila. Naďalej pracujú podľa prísnych hygienických pravidiel, prijímajú ďalšie opatrenia na dezinfekciu prevádzok a všetkých obalov. Využívajú služby dôveryhodných logistických partnerov, ktorí majú zavedené všetky potrebné preventívne opatrenia proti šíreniu vírusu. A k týmto vysokým štandardom sa, samozrejme, pripájame aj my.