Vitajte a poďte s nami objavovať výnimočné vína a ich príbehy.
Košík 0 položiek - 0€ 0

Poznáte KERACUDU? Toto biele víno je Novinka roka 2O2O!

“Nečakaný a veľkolepý návrat odrody, ktorá bola nielen zabudnutá, ale takmer stratená!”

Biele víno Keracuda vyrobené zo starobylej endemickej odrody hrozna
Biele bulharské víno Keracuda

Nové začiatky pre Keracudu – toto biele víno a jeho štýl reprezentuje zaujímavý experiment oživenia tradície moderným spôsobom. Kedysi podceňovaná, zanedbaná a takmer zaniknutá endemická odroda. Dnes je opäť oživená, bojovná a vytrvalá a znalcami uznávaná.

Čo je teda Keracuda?

Biele víno Keracuda sa vyrába z pôvodnej endemickej odrody hrozna, ktorá sa pestuje výhradne v údolí rieky Struma v okolí romantického vinárskeho mestečka Melnik na juhozápade Bulharska. Vinič Keracuda je vzácny a vysadený na extrémne malej ploche, o to viac je pre svojich pestovateľov a pre znalcov vzácnejší. Vinič rastie v susedstve sadov s olivami, granátovými jablkami a datľami. Biele víno z Keracudy má preto špecifickú arómu a príjemnú sviežu chuť, ktorá predstavuje všetky skvelé vlastnosti terroiru. 

Vinohrady vinárstva Villa Melnik a ich hrdí majitelia
Vinohrady Villa Melník

Nech sa vám Keracuda dobre pije!

Toto biele víno, ktoré pre vás pripravili naši priatelia z vinárstva Villa Melnik, má svetlú citrónovú farbu a elegantnú a intenzívnu vôňu jarných kvetov, zelenej trávy a práve dozretých citrusových plodov – citróna a grapefruitu. Druhé privoňanie odhalí marhuľu a broskyňu a záver udávajú exotické tóny – ananás a mango. Poteší vás svojou plnosťou a vyváženosťou spolu s dlhou a výraznou dochuťou.

S čím si Keracudu najlepšie vychutnáte?

Skvelé je s mäkkými a modrými syrmi, ale aj s čedarom a kozím syrom. Toto biele víno vám bude chutiť aj s cestovinami, špargľou a inými vegetariánskymi jedlami, so  šalátom s kuracím mäsom, rybami, morskými plodmi, ázijskými jedlami, so sushi a sushimi.

A nezabudnite! Najlepšie je dobre vychladené na 7 – 8 °C.

V ponuke máme aj iné chutné biele vína. Objednajte si hoc aj viaceré a spravte si domácu degustáciu tam, kde sa cítite najlepšie! 

Bulharské víno je ten pravý liek

Bulharské víno je ten pravý liek – užívajte ho so silou rozumu! Naši dodávatelia nás uistili, že napriek dlhotrvajúcemu náročnému obdobiu zostávajú pozitívni, zodpovední a trpezliví. Naďalej pracujú podľa prísnych hygienických pravidiel, prijímajú ďalšie opatrenia na dezinfekciu prevádzok a všetkých obalov. Využívajú služby dôveryhodných logistických partnerov, ktorí tiež prijali všetky potrebné preventívne opatrenia proti šíreniu vírusu. A k týmto vysokým štandardom sa, samozrejme, pripájame aj my.