Vitajte a poďte s nami objavovať výnimočné vína a ich príbehy.
Košík 0 položiek - 0,00€ 0

PREČO JE VÍNO DOKONALÝ DARČEK? ČASŤ DRUHÁ.

V celom tomto dosť neobvyklom roku víno stále spája ľudí, či už ide o víkendový rituál doma alebo vzdialený virtuálny prípitok. Ak ste čítali prvú časť tohto článku a predsa ešte rozmýšľate, čím presvedčiť budúcich svokrovcov, že ste pre ich dcéru tým najvhodnejším partnerom, či ako prekvapiť manželského partnera, keď už kvôli lockdownu nemôžete oslavovať výročie v obľúbenej reštaurácii – máme pre vás pár ďalších tipov! 

Sprievodca svetom vína na každú príležitosť:

Pre rodičov: Niečo, čo ešte nepoznajú.

Vhodné pre vašich rodičov: víno Seven Grapes

Či už je vaša láska k vínu dedičná alebo nie, akákoľvek príležitosť obdarovať rodičov ponúka zároveň možnosť zoznámiť ich s niečím novým a nečakaným. Myslia si, že dobre poznajú vaše chute? Teraz máte šancu zapôsobiť svojou schopnosťou vybrať niečo nové a jedinečné. Doprajte im skvelé víno Seven Grapes z vinárstva, kde sa hrozno ručne zberá a triedi a ručne ukladá do prútených košov. Každá zo siedmich odrôd dáva tomuto vínu svoju nezameniteľnú chuť a vôňu, ktorá sa rozvíja niekoľko mesiacov v sudoch z francúzskeho dubu. A pokiaľ si rodičia budú chcieť toto vínko odložiť na vzácnu príležitosť, nič nebráni jeho archivácii až 5 rokov.

Pre svokrovcov: Niečo overené.

Víno vhodné aj pre svokrovcov: Aplauz Cabernet Sauvignon

Nikdy nie je na škodu dobre zapôsobiť na svokrovcov. Ukážte im, že život s ich milovaným potomkom plánujete na dlhú trať, a vyberte klasiku APLAUZ Cabernet Sauvignon Reserve 2015. Aj keď vaši svokrovci možno nie sú nadšenci vína, rozpoznajú odrodu a ocenia, že ste vybrali víno z limitovanej edície! Navyše je tento svetový Cabernet zdokonalený bulharským slnkom a výnimočným terroirom. Rovnako skvelý tip je aj APLAUZ Merlot Reserve 2016 – zlatý víťaz prestížnej súťaže Concours Mondial de Bruxelles 2019, ktorý dozrieval až jeden a pol roka v sudoch z amerického a bulharského dubu. Obe tieto vína sa skvelo kombinujú s kvalitnými pokrmami a ponúkajú tak príležitosť aj pre budúce rodinné večere.

Pre vášho spolupútnika životom: Určite to najkvalitnejšie!

Bulharské bio víno CALLISTO Merlot

Reštaurácie sú počas vášho výročia zatvorené? Musíte oslavovať túto významnú udalosť doma? Skúste to poňať veľkolepo aj vo vlastnej obývačke! Jedna alebo aj dve fľašky vína Callisto v bio kvalite vám umožnia stráviť tieto chvíle luxusne. Vínko je koncentrované a harmonické a jeho prírodný charakter podčiarkuje nezabudnuteľný záver so spomienkou na jemnosť a sladkosť. Navyše vašu nežnú polovičku z neho ráno nebude bolieť hlava, keďže je v bio kvalite. Vybrať si môžete buď Callisto Merlot & Syrah BIO alebo Callisto Cabernet Sauvignon & Cabernet Franc BIO, ale najlepšie sú obe spolu!

Pre novú lásku: Zaľúbené a radostné Rosé.

Aplauz Rosé

Nič nevyjadrí lepšie „Ľúbim ťa“ ako svieže a radostné ružové víno. Farba tohto vína a jeho ľahučká kvetinová a ovocná chuť je zábavná a zároveň slávnostná, hodí sa skvelo k žiadosti o ruku pri sviečkach ale aj k dobrému jedlu na piknikovej deke. Navyše, či už nachystáte niekoľkochodové menu alebo objednáte dobrú pizzu, je vysoko pravdepodobné, že rosé pozdvihne každé jedlo na vyššiu úroveň. Chcete sa vyrovnať hviezde Angeline Jolie či spevákovi Jon Bon Jovi, ktorí si vyrábajú vlastné rosé? Vyberte si tajomné Rose Qushé s prídavkom drahocennej Damascénskej ruže, či elegantné a žiarivé APLAUZ Rosé s chuťou cukrom posypanej hrušky.

Pre šéfa: Spoľahlivá klasika. 

Jednodruhové víno Orbelus Single Cabernet Sauvignon v limitovanej edícii

Samozrejme, nič vám nebráni, aby ste boli kreatívni s výberom vína pre svojho šéfa, my však odporúčame siahnuť predsa len po decentnej klasike. Šéf si zaslúži niečo elegantné a sofistikované a preto keď vyberiete Orbelus Single Cabernet Sauvignon z veľmi vzácnej a limitovanej edície len 293 fliaš, nemôžete trafiť vedľa! Podobne skvelý je aj Orbelus Single Marselan, ktorý v sebe spája silu a výraznú štruktúru odrody Cabernet Sauvignon a zároveň korenistú chuť svojho druhého rodiča – odrody Grenache. Čaká na vás tiež len limitované množstvo fliaš, vyberajte rýchlo!

Doslova pre každého: Niečo, čo nesklame.

Mladé víno Villa Melnik Young and Crazy

Koľkokrát sa vám stane, že ste pozvaní niekam na poslednú chvíľu a nemáte pre hostiteľa či hostiteľku nič pripravené? Urobte si doma minizásobu ľahkých a vyvážených vín, ktorými vhodne obdarujete aj niekoho, koho dobre nepoznáte. Môže to byť napríklad príjemne vybalansované cuveé Kaba Gayda alebo harmonický Contour Pinot Noir či veselá a mladá kupáž Young & Crazy.

Nápad na záver: Food pairing!

Vyskúšajte bonus, ktorý poteší každého: ku každej darovanej fľaši pripojte kartičku s „Food pairing“ – poraďte obdarovanému, s akým jedlom si darované vínko najlepšie vychutná. Na našej stránke nájdete nápady na kombináciu s vhodným jedlom pri každom víne!

Celú našu ponuku skvelých vín nájdete tu.

Víno ako ten najlepší darček pre každého.