Vitajte a poďte s nami objavovať výnimočné vína a ich príbehy.
Košík 0 položiek - 0,00€ 0

PREČO JE VÍNO DOKONALÝ DARČEK? ČASŤ PRVÁ.

Vybrať ten najsprávnejší darček pre blízkych ale aj menej blízkych ľudí býva často problém. Mnohí váhajú, čo darovať a rozhodnutie odkladajú na poslednú chvíľu.

Je naozaj ťažké zvoliť vhodný darček, zvlášť keď je určený niekomu, koho až tak dobre nepoznáte, napríklad kolegovi, šéfovi alebo kamarátovi kamaráta. Ale radi by sme sa s vami podelili o tajomstvo… Existuje totiž darček pre všetky situácie. Darček, ktorý funguje vždy: víno.

A prečo je víno fantastickým nápadom na darček? Nech sa páči zopár dobrých tipov:

Víno je darček na každú príležitosť.

Určite budete súhlasiť, že víno je skutočne multifunkčný darček a vhodný pre každého. Je doplnkom mnohých sladkých životných okamihov, a preto je darčekom pre každú situáciu. Či už je to svadba alebo jej zlaté výročie, letná párty, či pozvanie na zimnú lyžovačku s priateľmi, určite neurobíte chybu, ak darujete víno.

Víno je krásny darček.

Víno je krásny darček

Fľaša vína je jedným z najkrajších darčekov, ktoré môžete dostať alebo darovať. Má perfektnú veľkosť, hodí sa do ruky, vojde aj do kabelky, dá sa ľahko zabaliť, dá sa dokonca aj poslať alebo odniesť na večeru k priateľom.

Víno je praktický darček.

Všimli ste si, že kamarátka nikdy nemá na sebe ten „fantastický“ svetrík, ktorý ste jej dali? Kolega si ešte ani raz nedal tú kravatu s kvetinovou vzorkou, ktorú vám predavačka vnútila, lebo je vraj in? V tej chvíli si uvedomíte, že ste vybrali nesprávny darček. Na druhej strane, ak darujete víno, môžete si byť istí, že ste sa rozhodli správne. Okrem toho, že je to vynikajúci darček, ktorý zanechá dobrý dojem, víno sa ľahko konzumuje, najmä v príjemnej spoločnosti. Šanca na to, že naň bude na poličke sadať prach je minimálna, pretože predsa vždy existuje príležitosť otvoriť si dobré vínko.

Víno ukazuje úroveň.

Dobré víno je vždy prejavom dobrého vkusu a výber toho správneho vína pre obdarovaného je skvelým spôsobom, ako ukázať, ako dobre to viete a ako veľmi vám na ňom záleží. Víno môžete darovať svojim najlepším priateľom ale aj šéfom a kolegom. Týmto spôsobom nedarujete len kvalitný nápoj, ale aj váš úprimný záujem o obdarovaného.

Víno je spoločné potešenie.

Víno je dar, o ktorý sa obdarovaný môže aj ďalej deliť. Či už si ho otvoríte spolu, alebo si ho užije s blízkymi a priateľmi neskôr, víno príde vždy vhod. Dokonca je vhodné ho odložiť na spomínanú poličku a otvoriť pri špeciálnej príležitosti.

Víno je užitočné.

V príjemnej spoločnosti, na slávnostných obedoch a večeriach, vytvorí pohárik odležaného červeného vína dobrú náladu a dlhotrvajúci dobrý pocit. Okrem príjemnej nálady je víno navyše celé tisícročia známe aj množstvom zdravotných výhod. Víno nás udržuje mentálne agilnými a pomáha nám žiť dlhšie. Štúdie ukazujú, že tento nápoj môže chrániť srdce a regulovať hladinu cholesterolu. Vďačíme za to hlavne dvom zložkám – primeranému množstvu alkoholu a antioxidantom v hrozne.

Celú našu ponuku skvelých vín nájdete tu.

Ak  ešte stále premýšľate, čo darovať niekomu konkrétnemu, určite vám prídu vhod nápady z článku PREČO JE VÍNO DOKONALÝ DARČEK? ČASŤ DRUHÁ.