Vínna cesta do Bulharska

Odneste si domov spomienku na celý život

Budete mať nielen možnosť navštíviť vinárstva, ale sa aj zoznámiť s krajinou, kde sa rodia vynikajúce vína.

Zájazdy za vínom sú medzi milovníkmi vína a cestovateľmi čoraz obľúbenejšie. Tieto zájazdy poskytujú jedinečný zážitok, ktorý vám umožní nielen ochutnať rôzne druhy vína, ale aj spoznať krajinu, región a ľudí, ktorí ho vyrábajú. Je to aj príležitosť zoznámiť s podobne zmýšľajúcimi ľuďmi, ktorí zdieľajú vašu vášeň pre víno.

Tento spôsob spoznávania vína ponúka hlbšie porozumenie pôvodu a výroby vína. Návštevou rôznych bulharských vinárstiev sa dozviete o histórii ich vinohradov a procese výroby vína od hrozna až po fľašu. Na vlastné oči môžete vidieť techniky používané pri pestovaní a zbere hrozna a stať sa svedkom starostlivosti a pozornosti, ktorá sa venuje výrobe kvalitného vína. Tieto poznatky vám pomôžu lepšie si oceniť víno a nahliadnuť do kultúry a tradícií regiónu.

Tieto prehliadky poskytujú aj vzácnu príležitosť nadviazať kontakt s ľuďmi, ktorí za bulharským vínom stoja. Stretnete s majstrami vinármi a majiteľmi viníc a vypočujete si ich osobné príbehy a postrehy o procese výroby vína. Môžete sa tiež dozvedieť o miestnych zvykoch a tradíciách a hlbšie pochopiť kultúru a spôsob života v regióne. Tieto interakcie môžu byť obohacujúce a vytvoriť trvalé spomienky, ktoré presahujú rámec samotnej ochutnávky vína.

Zájazdy sú zároveň skvelým spôsobom, ako spoznať miestnu oblasť a jej zaujímavosti. Mnohé vinárske regióny ponúkajú nádherné prírodné scenérie, bulharské historické pamiatky a kultúrne pamiatky, ktoré sa oplatí navštíviť. Môžete preskúmať miestne mestá a dediny, navštíviť múzeá a galérie a, čo je hlavne lákavé, ochutnať úžasnú bulharskú kuchyňu. Takto spoznáte nielen víno, ale aj širší kontext regiónu.

Celým týmto zážitkom vás už od roku 2017 sprevádza náš bulharský priateľ a znalec vína Georgi Ivančev, ktorý dlhé roky žije a pôsobí vo vinárskom fachu v Čechách. Bude vaším osobným sprievodcom od vyzdvihnutia minibusom na letisku v Sofii, cez ubytovanie, prehliadky vinárstiev a historických pamiatok, až po odlet domov. Bude vás zásobovať informáciami o kultúre a zaujímavostiach Bulharska, pomôže vám vybrať si to pravé pre vás z bohatého menu balkánskej kuchyne. Vie dokonca splniť aj vaše individuálne priania! Ak je vaším snom zakončiť vinársky zájazd pár dňami oddychu v niektorom slnečnom čiernomorskom letovisku, určite vám ho splní.

PODROBNÉ INFORMÁCIE:

Letecké spoločnosti:

Odlety z Bratislavy: Ryanair (Bratislava – Sofia), odlety z Prahy: Bulgaria air (Praha – Sofia), odlety z Viedne: Austrian airlines, Ryanair, Bulgaria air (Viedeň – Sofia)

Transfer z letiska na ubytovanie a preprava po Bulharsku:

minibus pre 12 – 20 osôb

Ubytovanie:

Hotel Primavera v Pazardžiku (http://hotelsprimavera.com), 1 a 2-lôžkové izby

Stravovanie:

formou polpenzie v reštaurácii hotela Primavera, súčasťou každej večere je degustácia vín z ďalších desiatich vinárstiev, ktoré nie sú zahrnuté v programe zájazdu.

Počet účastníkov:

Zájazdy sú k dispozícii aj pre uzavreté skupiny 12 – 20 osôb. V prípade uzavretej skupiny je potrebné navrhnúť si vlastný termín a zohľadniť pri tom možnosť zakúpenia leteniek a rezervovania ubytovania v hoteli Primavera v danom termíne. Uzavretá skupina si môže vybrať aj niektorý z neobsadených termínov zájazdov plánovaných v aktuálnom roku. POZOR: Pred kúpou leteniek si u nás vždy overte dostupnosť termínu!

JARNÉ TERMÍNY NA ROK 2024:

20.03. – 25.03. – nepotvrdený (predbežný) termín, plne k dispozícii

03.05. – 08.05. – nepotvrdený (predbežný) termín, všetky miesta k dispozícii

17.05. – 23.05. – potvrdený termín, voľných 6 miest

PROGRAM ZÁJAZDU:

Prvý deň:

Transfer z letiska v Sofii

12,00 vinárstvo Via Vinera, Karabunar, www.viavinera.bg

14,00 vinárstvo VillaVellis, Karabunar, www.villavelis.com

17,00 ubytovanie v hoteli Primavera v Pazardžiku, www.hotelsprimavera.com

Druhý deň:

08,30 odchod z Pazardžiku

11,00 vinárstvo Katarzyna, Svilengrad, www.katarzyna.bg

15,00 vinárstvo Castra Rubra, Kolarovo, www.castrarubra.bg

Tretí deň:

09,00 odchod z Pazardžiku

11,00 vinárstvo Chateau Copsa, Anevo, www.copsa.bg

14,00 prehliadka Plovdivu – Staré mesto a Rímske divadlo v Plovdive,

16,00 vinárstvo Dragomir, Brestnik, www.dragomir.bg

Štvrtý deň:

10,30 odchod z Pazardžiku

11,00 vinárstvo Bessa Valley, Ognianovo, www.bessavalley.com

14,00 vinárstvo Villa Yustina, Ustina, www.villayustina.com

Piaty deň:

09,00 odchod z Pazardžiku

10,00 Múzeum Tráckeho pokladu, Panagjurište, www.museumpan.com

12,00 vinárstvo Rumelia, Panagjurište www.rumelia.net

16,00 vinárstvo Starosel, Starosel, www.starosel.com

Neskôr prehliadka Tráckej mohyly

Šiesty deň:

Transfer na letisko v Sofii

  • Dvojlôžková izba
  • 699

    na osobu

  • Cena zahŕňa: ubytovanie v dvojlôžkovej izbe/5 nocí, polpenzia + súčasťou každej večere je degustácia vín z ďalších desiatich vinárstiev, ktoré nie sú zahrnuté v programe zájazdu, 10x degustácia v navštívených vinárstvach, vstupenky do Múzea tráckeho pokladu a Tráckej mohyly, vnútroštátna preprava a transfer z letiska a na letisko.
  • Jednolôžková izba
  • 759

    na osobu

  • Cena zahŕňa: ubytovanie v jednolôžkovej izbe/5 nocí, polpenzia + súčasťou každej večere je degustácia vín z ďalších desiatich vinárstiev, ktoré nie sú zahrnuté v programe zájazdu, 10x degustácia v navštívených vinárstvach, vstupenky do Múzea tráckeho pokladu a Tráckej mohyly, vnútroštátna preprava a transfer z letiska a na letisko.

Letný špeciál - 10% zľava na tento zájazd.

sprievodcovia

Spoznajte našich najlepších vinárskych sprievodcov.

Postarajú sa o vaše pohodlie, zábavu, skvelú náladu, dobré jedlo a pitie a hlavne nezabudnuteľné zážitky!

Georgi Ivančev

Tour guide

Marcela Pávová

Tour guide

Ervín Podoba

Tour guide
Information

Často kladené otázky

Aká je cena za vinársky zájazd?

Cena za vinársky zájazd sa odvíja od typu izby, ktorú si objednáte. Za jednoposteľovú izbu je cena na osobu 759 € za 5 nocí a za dvojposteľovú je cena na osobu 699 € za 5 nocí. Ostatné položky – transfer, vnútroštátna preprava, polpenzia s večerné degustácie, návšteva vinárstiev a degustácie a návšteva kultúrnych pamiatok, sú pre každého účastníka zájazdu rovnaké a neovplyvňujú výslednú cenu.

Ako je zabezpečené stravovanie?

Stravovanie je zabezpečené formou polpenzie v reštaurácii hotela Primavera, kde budete aj ubytovaní. Súčasťou každej večere je aj degustácia vín z ďalších desiatich vinárstiev, ktoré nie sú zahrnuté v programe zájazdu.

Ktoré vinárstva navštívime?

V pláne je navštíviť desať vinárstiev, konkrétne informácie o nich nájdete v Programe zájazdu a na stránke Vinárstva. Okrem toho budete mať možnosť ochutnať vína aj z ďalších vinárstiev, ktoré budú súčasťou každej večere.

Môžem si vybrať, ktoré vinárstva navštívim?

S ohľadom na to, že návštevu vinárstva so skupinou je nutné dlhodobo vopred objednať, nie je možné spraviť individuálny výber. Sme však presvedčení, že záber vinárstiev je dostatočne pestrý, zahŕňa široké územie a preto budete s našim výberom spokojní.

Čo ešte zažijem počas zájazdu?

Zájazd je naplánovaný tak, aby ste spoznali vinárske regióny nielen zvnútra vinárstiev, ale aby ste preskúmali aj historické a kultúrne pamiatky a nádherné prírodné scenérie Bulharska. Denne dostane možnosť zažiť Bulharsko aj cez jeho kuchyňu, čím spoznáte nielen víno, ale aj širší kontext regiónu. A ak je vaším snom zakončiť vinársky zájazd pár dňami oddychu v niektorom slnečnom čiernomorskom letovisku, nie je problém to pre vás zorganizovať. Podrobnosti nájdete v Programe zájazdu, alebo nás môžete kontaktovať s ďalšími otázkami.

d
100 rôznych odrôd

Ochutnáte pôvodné a nevšedné bulharské odrody, ale aj tie dobre známe s pridanou hodnotou bulharského terroiru.

d
10 bulharských vinárstiev

Dostanete aj vzácnu príležitosť nadviazať kontakt s ľuďmi, ktorí za bulharským vínom stoja.

Bulharské špeciality

Pomôžeme vám vybrať si to pravé z bohatého menu bulharskej kuchyne.

a
Vínny list

Každý deň ochutnáte nové a nové vína.

a
Degustácia

Spomienky na množstvo chutí si odnesiete domov.

a
100 a viac vín

Doma si kúpite to, čo vám v Bulharsku zachutilo.