Obrázok Alt

O nás

Poďme sa teda trochu zoznámiť.

VinoVia - sme
cestovatelia a milovníci vína.

Sme Ivka a Ervín Podobovci a sme milovníci vína rovnako ako aj vy. Milujeme dobré vínko a milujeme cestovanie. Sem-tam máme cieľ, častejšie je cieľom len samotné putovanie a objavovanie nových a krásnych vecí. Až raz nás naše potulky zaviedli tam, kde sa stretli obe naše záľuby. Bulharsko je krajina pobozkaná slnkom, obľúbené prímorské letovisko, cenovo dostupná lyžiarska destinácia, rodná krajina jogurtu, slávny producent ružového oleja, ale … žeby to bola aj krajina vína? Spočiatku sme si to nemysleli ani my.

Víno môže vždy prekvapiť.

Ako nás víno priviedlo na túto cestu.

Potom sme víno ochutnali – a bola to láska na prvý hlt!
Bulharské vínko je tvorené srdcom a tvrdou prácou a je preto husté, sýte, jeho farba poteší oči a chuť podnebie. Má nezabudnuteľnú históriu, starú vinársku tradíciu, jedinečné odrody hrozna, ako aj medzinárodnú prestíž a pôsobivé množstvo ocenení – najmä v posledných rokoch! Dnešní bulharskí majstri vinári sa venujú umeniu vína spôsobom, ktorý zanecháva hlboký dojem. Vždy hľadajú spôsob, ako zapôsobiť, prekvapiť a uspokojiť milovníkov vína. A my sme sa preto rozhodli priniesť toto skvelé vínko aj vám.

Náš tím

Zoznámte sa s našimi garantmi kvality

Georgi Ivanchev je majiteľ spoločnosti Trakia wines a venuje sa vínu už takmer 20 rokov, intenzívne sa zaujíma o rozvoj vinohradníctva a vinárstva vo svojej rodnej krajine, je aktívnym účastníkom vinárskych spolkov na Slovensku, v Českej republike aj v Bulharsku. Má dobré profesionálne a osobné vzťahy so všetkými vinármi, venuje sa aj pestovaniu a výrobe vína. Jeho riadené degustácie a prehliadky vína sú veľmi obľúbené u odbornej verejnosti aj u milovníkov vína a dokonale reprezentuje renesanciu bulharského vinárstva a vinohradníctva. Jeho prístup a komunikácia s vinármi a zákazníkmi je korunovaná úspechom v podobe rastúcej popularity bulharských vín v zahraničí a exkluzívnej spolupráce s vinármi.
Jeho posolstvo pre slovenských milovníkov vína je : Naše krajiny sú si bližšie, ako si myslíme...

Someliérka spoločnosti Marcela Pávová garantuje výber, kvalitu a prezentáciu bulharských vín pre Slovensko, Českú republiku a Nemecko. Jej skúsenosti sú bohaté, vinárstvu sa venuje už viac ako 20 rokov. Prvé poznatky získala v stredne veľkom vinárstve na Morave, po absolvovaní Vinárskej akadémie vo Valticiach pracovala pre négociantské spoločnosti a dovozcov vína z celého sveta, 8 rokov bola hlavnou odborníčkou na víno pre Makro ČR a Metro SK, má skúsenosti s e-commerce a marketingom vína v sieti Globus ČR a je certifikovanou someliérkou AV ČR.
Jej posolstvo pre slovenských milovníkov vína je: Je úžasné byť pri renesancii najdynamickejšie sa rozvíjajúcej vinárskej krajiny v Európe...

Ervín Podoba

Ivka Podobová

Marcela Pávová

Georgi Ivančev