Obrázok Alt
  /  Jedlo   /  Vinárske zájazdy
j

Zájazdy za vínom sú medzi milovníkmi vína a cestovateľmi čoraz obľúbenejšie. Tieto zájazdy poskytujú jedinečný zážitok, ktorý vám umožní nielen ochutnať rôzne druhy vína, ale aj spoznať krajinu, región a ľudí, ktorí ho vyrábajú. Je to aj príležitosť zoznámiť s podobne zmýšľajúcimi ľuďmi, ktorí zdieľajú vašu vášeň pre víno.

Tento spôsob spoznávania vína ponúka hlbšie porozumenie pôvodu a výroby vína. Návštevou rôznych bulharských vinárstiev sa dozviete o histórii ich vinohradov a procese výroby vína od hrozna až po fľašu. Na vlastné oči môžete vidieť techniky používané pri pestovaní a zbere hrozna a stať sa svedkom starostlivosti a pozornosti, ktorá sa venuje výrobe kvalitného vína. Tieto poznatky vám pomôžu lepšie si oceniť víno a nahliadnuť do kultúry a tradícií regiónu.

Tieto prehliadky poskytujú aj vzácnu príležitosť nadviazať kontakt s ľuďmi, ktorí za bulharským vínom stoja. Stretnete s majstrami vinármi a majiteľmi viníc a vypočujete si ich osobné príbehy a postrehy o procese výroby vína. Môžete sa tiež dozvedieť o miestnych zvykoch a tradíciách a hlbšie pochopiť kultúru a spôsob života v regióne. Tieto interakcie môžu byť obohacujúce a vytvoriť trvalé spomienky, ktoré presahujú rámec samotnej ochutnávky vína.

Zájazdy sú zároveň skvelým spôsobom, ako spoznať miestnu oblasť a jej zaujímavosti. Mnohé vinárske regióny ponúkajú nádherné prírodné scenérie, bulharské historické pamiatky a kultúrne pamiatky, ktoré sa oplatí navštíviť. Môžete preskúmať miestne mestá a dediny, navštíviť múzeá a galérie a, čo je hlavne lákavé, ochutnať úžasnú bulharskú kuchyňu. Takto spoznáte nielen víno, ale aj širší kontext regiónu.

Celým týmto zážitkom vás už od roku 2017 sprevádza náš bulharský priateľ a znalec vína Georgi Ivančev, ktorý už dlhé roky žije a pôsobí vo vinárskom fachu v Čechách. Bude vaším osobným sprievodcom od vyzdvihnutia minibusom na letisku v Sofii, cez ubytovanie, prehliadky vinárstiev a historických pamiatok, až po odlet domov. Bude vás zásobovať informáciami o kultúre a zaujímavostiach Bulharska, pomôže vám vybrať si to pravé pre vás z bohatého menu balkánskej kuchyne. Vie dokonca splniť aj vaše individuálne priania! Ak je vaším snom zakončiť vinársky zájazd pár dňami oddychu v niektorom slnečnom čiernomorskom letovisku, určite vám ho splní.

PODROBNÉ INFORMÁCIE:

Letecké spoločnosti:

Odlety z Bratislavy: Ryanair (Bratislava – Sofia), odlety z Prahy: Bulgaria air (Praha – Sofia), odlety z Viedne: Austrian airlines, Ryanair, Bulgaria air (Viedeň – Sofia)

Transfer z letiska na ubytovanie a preprava po Bulharsku:

minibus pre 12 – 20 osôb

Ubytovanie:

Hotel Primavera v Pazardžiku (http://hotelsprimavera.com), 1 a 2-lôžkové izby

Stravovanie:

formou polpenzie v reštaurácii hotela Primavera, súčasťou je degustácia vín z ďalších desiatich vinárstiev, ktoré nie sú súčasťou výletov

Cena:

630 EUR/osoba/2-lôžková izba, 690 EUR/osoba/1-lôžková izba

Táto cena zahŕňa: ubytovanie (5 nocí), polpenzia + degustácia vín z nenavštívených vinárstiev, 10x degustácia v navštívených vinárstvach, vstupenky do Múzea tráckeho pokladu a Tráckej mohyly, vnútroštátna preprava a transfer z letiska a na letisko.

Zájazdy sú k dispozícii aj pre uzavreté skupiny 12 – 20 osôb. V prípade uzavretej skupiny je potrebné navrhnúť si vlastný termín a zohľadniť pri tom možnosť zakúpenia leteniek a rezervovania ubytovania v hoteli Primavera v danom termíne. Uzavretá skupina si môže vybrať aj niektorý z neobsadených termínov zájazdov plánovaných v aktuálnom roku. POZOR: Pred kúpou leteniek si u nás vždy overte dostupnosť termínu!

TERMÍNY NA ROK 2023:

19.03. – 24.03. – potvrdený termín, ZAPLNENÝ

29.04. – 04.05. – potvrdený termín, k dispozícii ešte 4 miesta

04.06. – 09.06. – nepotvrdený termín, plne k dispozícii

02.07. – 07.07. – nepotvrdený termín, plne k dispozícii + možnosť predĺžiť si zájazd pobytom pri mori!

Ďalšie termíny budú doplnené počas júla 2023.

PROGRAM ZÁJAZDU:

Prvý deň:

Transfer z letiska v Sofii

12,00 vinárstvo Via Vinera, Karabunar, www.viavinera.bg

14,00 vinárstvo VillaVellis, Karabunar, www.villavelis.com

17,00 ubytovanie v hoteli Primavera v Pazardžiku, www.hotelsprimavera.com

Druhý deň:

08,30 odchod z Pazardžiku

11,00 vinárstvo Katarzyna, Svilengrad, www.katarzyna.bg

15,00 vinárstvo Castra Rubra, Kolarovo, www.castrarubra.bg

Tretí deň:

09,00 odchod z Pazardžiku

11,00 vinárstvo Chateau Copsa, Anevo, www.copsa.bg

14,00 prehliadka Plovdivu – Staré mesto a Rímske divadlo v Plovdive,

16,00 vinárstvo Dragomir, Brestnik, www.dragomir.bg

Štvrtý deň:

10,30 odchod z Pazardžiku

11,00 vinárstvo Bessa Valley, Ognianovo, www.bessavalley.com

14,00 vinárstvo Villa Yustina, Ustina, www.villayustina.com

Piaty deň:

09,00 odchod z Pazardžiku

10,00 Múzeum Tráckeho pokladu, Panagjurište, www.museumpan.com

12,00 vinárstvo Rumelia, Panagjurište www.rumelia.net

16,00 vinárstvo Starosel, Starosel, www.starosel.com

Neskôr prehliadka Tráckej mohyly

Šiesty deň:

Transfer na letisko v Sofii

Uverejniť komentár